Så kontaktar du våra lokala nyheter

Vi finns på 40 orter

Här hittar du kontaktuppgifter till alla lokala redaktioner på SVT Nyheter

SVT Nyheter Norrbotten
norrbotten@svt.se
Österleden 21, 981 38 Kiruna
Kungsgatan 23 a, 971 07 Luleå

SVT Nyheter Västerbotten
vasterbotten@svt.se
Formvägen 14, 906 03 Umeå
Stationsgatan 9, 931 21 Skellefteå

SVT Nyheter Jämtland
jamtland@svt.se
Pedagogens väg 4, 831 40 Östersund            

SVT Nyheter Västernorrland
vasternorrland@svt.se
Nya Hamngatan 21, 851 80 Sundsvall
Strandgatan 15a, 891 33 Örnsköldsvik

SVT Nyheter Dalarna
dalarna@svt.se
Myntgatan 45, 791 25 Falun
Skolvägen 3, 780 67 Sälen

SVT Nyheter Gävleborg
gavleborg@svt.se
Ruddammsgatan 30, 803 20 Gävle
Källargränd 10, 824 30 Hudiksvall

SVT Nyheter Uppsala
uppsala@svt.se
St Persgatan 13, 753 20 Uppsala

SVT Nyheter Stockholm
stockholm@svt.se
Oxenstiernsgatan 26-34, 105 10 Stockholm
Rinkebystråket  67, 163 72 Spånga  

SVT Nyheter Södertälje
sodertalje@svt.se
Storgatan 1, 151 72 Södertälje                    

SVT Nyheter Örebro
orebro@svt.se
Fabriksgatan 18, 701 84 Örebro

SVT Nyheter Västmanland
vastmanland@svt.se
Kopparbergsvägen 6, 722 13 Västerås

SVT Nyheter Sörmland
sormland@svt.se
Kungsgatan 9, 632 20 Eskilstuna

SVT Nyheter Öst
ost@svt.se
Västgötegatan 13, 602 21 Norrköping
Östra Hansegatan 28, 621 45 Visby
Apotekaregatan 13 D, 582 23 Linköping 

SVT Nyheter Värmland
varmland@svt.se
Kungsgatan 10, 651 83 Karlstad                       

SVT Nyheter Väst
vast@svt.se
Pumpgatan 2, 405 13 Göteborg
Södergatan 11/Box 654, 451 21 Uddevalla
Västerbrogatan 1, 503 30 Borås
Angereds Torg 13, 424 65 Angered

SVT Nyheter Jönköping
jonkoping@svt.se
Kompanigatan 5, 55 305 Jönköping 

SVT Nyheter Småland
smaland@svt.se
Framtidsvägen 16, 351 96 Växjö
Norra vägen 22, 392 34 Kalmar

SVT Nyheter Halland
halland@svt.se
Köpmangatan 41, 302 32 Halmstad

SVT Nyheter Blekinge
blekinge@svt.se
Högabergsgatan 3, 371 34 Karlskrona

SVT Nyheter Helsingborg
helsingborg@svt.se
Stortorget 13, 252 20 Helsingborg                 

SVT Nyheter Skåne
skane@svt.se
Stora varvsgatan 2, 211 19 Malmö

Här hittar du kontaktuppgifter till de ansvariga utgivarna på våra lokala nyheterlänk till annan webbplats